Чи варто зараз купувати Dogecoin?

Криптовалюта Dogecoin, яка починалася як мем і в значній мірі наслідувала Bitcoin і іншим криптовалютам, перетворилася в проект вартістю $250 млн. Криптоаналітики регулярно роблять прогнози з приводу ціни Dogecoin і використовують технічний аналіз, щоб спрогнозувати майбутній рух ціни криптовалюти.

Зараз індустрія криптовалют переходить в більш зрілу фазу, тому чи не ризикує DOGE залишитися позаду?

Dogecoin (DOGE) отримав свою назву від популярного інтернет-мему з собакою породи Шиба-іну (собака впала в струмок під вигук господаря «Це фіаско, братан!»), який використовувався для демонстрації безглуздого становища або розсіяного стану. Вперше DOGE жартома був представлений ​​в грудні 2013 року розробниками Біллі Маркусом і Джексоном Палмером.

Проте, завдяки формуванню спільноти навколо криптовалюти і хаотичною природою інтернету в цілому, DOGE вдалося залучити інвесторів, і до січня 2014 року сформувати ринкову капіталізацію в $60 млн. У якийсь момент її зростання зазначив навіть генеральний директор Tesla, Ілон Маск, заявивши, що це «досить круто».

На відміну від Bitcoin'а з жорстким лімітом по емісії в 21 млн BTC, DOGE - це монета з високою емісією і низькою ціною, яка також створюється в процесі майнінгу. Первісна емісія монет для DOGE була значно прискорена, до 2015 року було введено в обіг 100 млрд монет. В даний час пропозиція на ринку становить понад 121 млрд DOGE, при цьому максимальна межа емісії для криптовалюти не встановлена.

За ці роки ціна Dogecoin зуміла вирости, незважаючи на те, що найчастіше актив продовжують сприймати як жарт. Якщо зараз DOGE оцінюється в $0,002, 7 січня 2018 року монета досягла рекордного максимуму в $0,0187, встановивши ринкову капіталізацію понад $2 млрд, всупереч більшості прогнозів. Потім вибухове зростання ринку криптовалют змінилося падінням, що відбилося в тому числі і на DOGE.

З огляду на попередні показники активу, деякі експерти розглядають DOGE як об'єкт для потенційних інвестицій. Дійсно, монета має тривалу історію в сфері криптовалют, починаючи з 2013 року. Інвестори більш-менш знайомі з DOGE, що робить зростання її ціни більш імовірним в порівнянні з іншими альткойнами.Висока популярність на додаток до «несерйозного» позиціонування в значній мірі стали каталізатором злетів і падінь монети. У квітні DOGE підскочив більше, ніж на 75%, викликавши хвилю інвестиційного інтересу, яка знову охопила крипторинок.