XRP віднесли до токенізованих цінних паперів

За даними Crypto Rating Council, якщо оцінювати XRP як токенізовані цінні папери за шкалою від 1 до 5, вийде рівень 4. Іншими словами, це практично цінні папери.

Такої думки дійшли оператори криптоіндустріі в складі Coinbase, Kraken, Bittrex і Circle Internet Financial, які розробили відповідну систему оцінки. Мета цієї ініціативи полягає в тому, щоб допомогти біржам розібратися, які криптовалюти слід додавати на платформу, а які ігнорувати.

У зв'язку з цим заснована Рада по криптовалютах, яка вже прийшла до цікавих висновків. Згідно з виробленою шкалою, чим більше криптовалюта має спільного з цінними паперами, тим вище рейтинг, який вимірюється від 1 до 5.


Мінімальний рівень 1 отримали Bitcoin, Litecoin, Monero, а також стейблкоін DAI, що не викликає жодних запитань. Ethereum має більш високий рівень 2, але це далеко не найвищий рівень ризику.

Наприклад, EOS і Stellar (XLM) отримали оцінку 3, а Ripple (XRP) і зовсім віднесений до 4 рівня. З усіх досліджених криптовалют ще два активи отримали оцінку 4 - Maker і Polymath, в той час як максимальний бал 5 не дістався нікому.

Відповідно до звітів, емітенти токенів не братимуть участі у визначенні рейтингу, хоча можуть надати інформацію для обговорення отриманого бала.

Ми сподіваємося, що SEC розцінить це як позитивний крок. Ми продемонструємо Комісії, що кожна біржа проробляє власну роботу


, - зазначила генеральний радник Kraken, Мері Бет Б'юкенен.