StableCoinsWar: зручний моніторинг стейблкойнів

Коли мова заходить про стейблкойни, відразу пригадується Tether. Це головний стейблкойн, враховуючи його колосальне поширення і капіталізацію, яка зараз впевнено перевищує чотири мільярди доларів. Однак існують і інші стейблкойни, прив'язані до долара, євро, інших фіатних валют або рідкісних активів, таких, як дорогоцінні метали.

StableCoinsWar - це інструмент, створений для моніторингу основних доларових стейблкойнів. Це онлайн-сервіс, який дозволяє переглядати статистику стейблкойнів без необхідності шукати їх на CoinMarketCap.

У ньому немає нічого інноваційного: фактично це версія CoinMarketCap, призначена виключно для стейблкойнів, що досить корисно при переміщенні стейблкойна з однієї біржі на іншу.

Крім вартості монет StableCoinsWar дозволяє відстежувати обсяги торгів за останні 24 години, виражені у відсотках щодо конкурентів.

Також можна відстежувати пропозицію в обороті і відсоток ринкової капіталізації кожної валюти, по відношенню до її конкурентів.

Також він повідомляє Velocity of Money - швидкість, з якою гроші торгуються між транзакціями.


На даний момент в список включені тільки основні стейблкойни, прив'язані до долара: Tether, Gemini, USDC, TrueUSD, DAI та інші. Таким чином, монети, прив'язані до інших валют, наприклад, євро, йєна і австралійський долар відсутні.

Назву сайту вибрано не випадково. За останній рік дебютувало багато нових стейблкойнів, в той час створені раніше з 2017-2018 років буквально боролися за можливість утвердитися на ринку.

Наприклад, DAI і USDC почали зміцнюватися тільки після додавання на добре відому біржу Coinbase, яку багато хто вважає воротами в світ криптовалюти для новачків.

На даний момент безперечним лідером залишається Tether з капіталізацією понад $4,1 млрд, причому ця цифра дорівнює 82% від загальної капіталізації стейблкойнів, прив'язаних до долара.

Другим йде USDC з капіталізацією майже $393 млн, за ним слідує Paxos з трохи нижчим значенням.