В Україні створена парламентська група з впровадження блокчейну

Вперше в історії України у Верховній Раді створено депутатську групу, що має намір впроваджувати в країні технологію блокчейн.

Про це повідомив Костянтин Ярмоленко, радник голови державного Агентства електронного управління при Міністерстві цифрової трансформації України і член правління Bitcoin Foundation Ukraine.

Ярмоленко розповів, що парламентська група «Blockchain4Ukraine» являє собою союз 50 «депутатів-новаторів з декількох фракцій, яких об'єднує прагнення перетворити Україну на світового технологічного лідера».

Депутат зазначив: «З моменту народження цієї ідеї і до оголошення з трибуни Верховної Ради про створення міжфракційного об'єднання пройшло всього лише кілька днів».

Він виклав перші кроки «Blockchain4Ukraine»:

- Внесення законопроекту про впровадження технології блокчейн в усі держреєстри України. Всі дані і всі транзакції будуть хешуватися і зберігатися в розподіленому реєстрі. Цей законопроект вже готовий на 100% і незабаром буде зареєстрований.

- Підготовка і внесення законопроекту про токенізацію активів. У перспективі, будь-які активи, включаючи державні, можна буде токенізувати на базі розподіленого реєстру, що дозволить забезпечити безпрецедентний рівень прозорості та залучити інвестиції. Це законопроект буде фіналізований протягом 30 днів і поданий до Верховної Ради. Також парламентарій написав: «Хочу особливо відзначити, що жодної копійки з держбюджету на впровадження цієї реформи не буде витрачено. Це наша принципова позиція».

Ярмоленко подякував колегам з фракції «Слуга народу» за підтримку і висловив надію на те, що Міністерство цифрової трансформації України підтримає цю ініціативу.

Раніше, коментуючи плани щодо впровадження технології блокчейн в Україні, депутат розповів журналістам:

Я бачу Україну як найсучаснішу на планеті спільноту «е-громадян» на основі однорангових мереж. Всі «е-громадяни» зможуть на горизонтальному рівні, без посередників, обмінюватися інформацією і активами. Роль держави в цій новій структурі - створити всі необхідні рамкові умови і, звичайно, надати «е-громадянам» необхідну інфраструктуру.


Нагадаємо, що президент України, В. Зеленський, вважає впровадження технологічних інновацій, включаючи блокчейн, одним зі своїх пріоритетних завдань на посаді голови держави. Влітку цього року на зустрічі з представниками бізнесу в Києві Зеленський заявив:

Нам потрібна ефективна держава. В цьому відношенні наша стратегія дуже проста - тотальна цифровізація всіх процесів. Тому одним з ключових проектів нашої команди є «Держава в смартфоні». Для нас це не просто яскраве гасло, це шлях до зменшення державних витрат і підвищення якості послуг, усунення передумов для корупції, збільшення прозорості.