Чи продаватимуть Gram на біржі Coinbase?

В міру наближення дедлайну релізу публічної версії блокчейну TON запитання «Де купити Gram?» звучить на просторах інтернету все частіше і частіше. І наразі відповідь на нього цілком однозначна - ніде. Однак пристрасті розпалюються, адже ніяких офіційних анонсів з цього приводу від команди розробників до цих пір не було. А до кінця жовтня залишилося не так вже й багато часу. Але вчора стало відомо, що Gram, найімовірніше, буде торгуватися на Coinbase.

Справа в тому, що торгова площадка опублікувала список монет, які її аналітики розглядають в якості кандидатів для лістингу найближчим часом. У список увійшли 17 криптовалют, в тому числі і Gram від Telegram.

У прес-релізі повідомляється, що команда біржі вивчає проекти на предмет їх відповідності вимогам регуляторів і правилам майданчика, так що Coinbase заздалегідь попередила, що не всі монети зі списку потраплять на майданчик. У той же час, з огляду на список "конкурентів" TON (Avalanche, Celo, Chia, Coda, Dfinity, Filecoin, Handshake, Kadena, Mobilecoin, NEAR, Nervos, Oasis, Orchid, Polkadot, Solana, Spacemesh), складно знайти причину, чому Gram може не увійти в число фаворитів.

Окремо варто додати, що Coinbase сьогодні можна вважати найбільш "слухняною" біржею: вона охочіше всіх інших великих криптовалютних майданчиків співпрацює з американським урядом, а також фінансовими регуляторами і податковими органами різних країн. Лістинг на цій біржі, в теорії, може допомогти проекту Дурова подолати побоювання влади західних країн, ставши додатковим аргументом на користь "нормальності" Gram.

Потрібно відзначити і цікаву політику просування свого проекту з боку Telegram. Поки що в публічному просторі не було взагалі ніяких офіційних анонсів та заяв з боку команди. Все робиться або в ході спілкування безпосередньо з інвесторами, або шляхом "витоків" інформації різного ступеня навмисності. І це працює! Буде цікаво подивитися на те, чи візьме на озброєння цей метод хтось ще після успіху TON.