Ethereum обійшов Bitcoin за кількістю зібраних комісій

Вперше в історії сума зібраних в мережі Ethereum комісій на 24-часовому відтинку перевищила показник Bitcoin, звертає увагу Trustnodes.

За даними порталу Messari, майнерами Ethereum було зібрано $207 000 за рахунок сплачених користувачами комісій, а майнерами Bitcoin - $180 000. Медіанний розмір комісії при цьому склав $0,16 і $0,20 відповідно.


Як видно на зображенні вище, інші мережі багаторазово поступаються лідерам. У блокчейні Litecoin були сплачені комісії на $915, а в Bitcoin Cash - $156. Їх ресурси мало затребувані користувачами, тоді як Bitcoin і Ethereum близькі до межі, обробляючи в середньому по 1 Мб протягом 10 хвилин кожен.

Ethereum намагається збільшити свої виробничі можливості на 25% шляхом голосування майнерів. Один з найбільших майнерів, Ethermine, заявляє, що він орієнтується на 10 млн. одиниць газу, тоді як зараз значення становить 8,7 млн. ​​проти недавніх 8 млн.

Збільшення ліміту йде повільно частково через те, що деякі майнери, наприклад F2Pool, періодично голосують то за підвищення, то за зниження.

Швидше за все, вони використовують стандартні параметри в клієнті Parity. Parity орієнтується на 8 млн. за замовчуванням, але починає голосувати за 10 млн., коли блоки заповнюються.


, - заявив представник Ethermine.

Самі Ethermine зізнаються, що раніше теж користувалися стандартними налаштуваннями, поки на них не натиснула громадськість. Таким чином, більш дрібні майнери можуть користуватися такими ж налаштуваннями, не піклуючись про їх зміну.

Разом з обчислювальними можливостями мережі ростуть і комісії. Згідно EthGasStation, вартість звичайної ETH-транзакції зараз становить близько $0,14. Транзакції на базі токенів коштують вдвічі більше, а взаємодія зі смарт-контрактом може обійтися в $1-2, в залежності від типу.

Головним винуватцем, однак, є не Tether, який активно переносить свої токени USDT з блокчейну Bitcoin на блокчейн Ethereum, а якийсь ігровий додаток.


Майбутній хардфорк Istanbul несе в собі певні поліпшення розрахунку газу і необхідного простору на одиницю газу і сприятиме подальшому збільшенню ліміту. Очікується, що в тестовій мережі Ethereum оновлення буде активовано в жовтні.