OKEx Korea видаляє з майданчика п'ять анонімних монет

Південнокорейський підрозділ криптовалютної біржі OKEx проводить делістинг п'яти цифрових активів, що надають можливість здійснення приватних транзакцій: Monero (XMR), Dash (DASH), Zcash (ZEC), Horizen (ZEN) і Super Bitcoin (SBTC). Про це біржа повідомляє на своєму сайті.

Користувачам надається час до 10 грудня для виведення активів в зазначених криптовалютах. Своє рішення біржа пояснила тим фактом, що ці монети «порушують» вимоги Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) про передачу даних клієнтів між торговими платформами.

У червні FATF, що займається питаннями протидії відмиванню грошей на глобальному рівні, випустила посібник з регулювання криптовалют, де рекомендувала країнам-учасницям організації зобов'язати біржі і кастодіальні сервіси зберігати і передавати інформацію про користувачів в процесі здійснення переказів. До такої інформації відносяться ім'я відправника, номер його рахунку і адреса проживання, а також ім'я та номер рахунку одержувача.

Згідно OKEx Korea, криптовалюти з підвищеною приватністю даних перешкоджають збору необхідної інформації. Не виключено, що інші біржі також послідують цьому прикладу.

Минулого тижня стартап CipherTrace представив власне рішення для дотримання вимог FATF на біржах криптовалют.

Раніше американська біржа Coinbase провела делістинг Zcash в своєму британському підрозділі, а також відмовилася надавати його клієнтам доступ до криптовалюти Dash.