Після халвінгу хешрейт криптовалюти Litecoin впав на 40%

Хешрейт Litecoin впав приблизно на 40% слідом за зниженням винагороди для майнерів з 25 LTC до 12,5 LTC за блок, звертає увагу Trustnodes. Після досягнення піку, близько 520 терахешів в секунду 14 липня, значення опустилося до поточних рівнів, близько 300 терахешів в секунду.


Халвінг 5 серпня також був ознаменований розворотом цінового тренду п'ятої найбільшої криптовалюти. Поступове зростання перейшло в різкий стрибок в квітні, після чого ріст тривав аж до середини літа, коли був зафіксований локальний максимум близько $150 - щодо грудневого мінімуму зростання склало близько 500%. З цього моменту, однак, спостерігається тільки постійне падіння, яке і привело ціну до її поточних значень нижче $70.


Роль підігрітої халвінгом уваги в поведінці Litecoin на ринку оцінити нелегко, так як цикл підйому і стагнації ціни Bitcoin, який традиційно здійснює вплив на інші криптовалютні активи, майже повністю збігається за часом з цими подіями.

Одномоментного зниження пропозиції Litecoin на ринку після халвінгу очікувати не доводиться, в той час як попит може визначатися цілим рядом факторів. Проте, зрозуміло інше: падіння хешрейту не стало великою проблемою для Litecoin, так як при середній кількості транзакцій 25 000 в день, він майже не використовується.

Аналогічна ситуація в блокчейні Bitcoin могла б привести до куди більш сумних наслідків у вигляді заторів з транзакцій і багаторазового підвищення комісій. Поки хешрейт Bitcoin, який очікує на власний халвінг в травні 2020 року, тільки росте, незважаючи на відсутність очевидного прогресу в ціновому відношенні. За даними порталу Blockchain, в даний час значення становить 98 квінтильйонів хешів в секунду, тоді як вчора воно становило 97 квінтильйонів.