КНДР легалізувала криптовалюти і запускає першу криптобіржу

У лютому 2020 року КНДР проведе другу «міжнародну конференцію по блокчейну і криптовалютах», в той час як джерела в Пхеньяні повідомляють, що відтепер громадянам країни дозволено володіти криптовалютами, а місцеві розробники створюють криптогаманці.

Одним з організаторів конференції виступає Корейська асоціація дружби (KFA), організація зі штаб-квартирою в Іспанії, яка працює над створенням міжнародних зв'язків з КНДР. Організація визнана КНДР, об'єднує її прихильників в світі, співпрацює з владою і отримує від них офіційну інформацію.

За словами президента KFA, іспанського фахівця з IT-технологій, Алехандро Као де Бенос де Ліс Переса, влада Північної Кореї дозволила громадянам країни володіти криптовалютами, а місцеві розробники в даний час працюють над створенням криптогаманців і «пов'язаних додатків». Більше того, Као де Бенос дав зрозуміти, що в країні йде процес створення криптобіржі, хоча подібні заяви звучали і рік тому.Конференція по блокчейну і криптовалютах пройде в так званому Палаці науки і технологій в столиці КНДР з 22 по 29 лютого 2020 року. Як пообіцяли організатори, своїми масштабами вона перевершить аналогічний захід в квітні цього року. За даними KFA, в квітневій конференції взяли участь 100 іноземних гостей.

Організатори обіцяють учасникам лютневого саміту можливість зустрітися з високопоставленими урядовцями і інженерами. Однак квиток на конференцію коштує 3400 євро - нечувана ціна навіть за мірками загниваючої буржуазії - і участь заборонена для громадян Південної Кореї, Японії та Ізраїлю.

Як писалося раніше, 5 вересня головний юридичний радник Агентства національної безпеки (NSA) США при Пентагоні, Гленн Герстелл, назвав головні загрози безпеки США. За оцінками Герстелла, однією з них є КНДР, яка «спеціалізується на фінансових злочинах, особливо з використанням вразливостей криптовалют».

На початку серпня цього року Рада безпеки ООН звинуватила владу Північної Кореї в тому, що вони вкрали близько $2 млрд у банків і криптовалютних бірж з метою фінансування програм по створенню зброї масового знищення. Автори доповіді ООН повідомили, що кібератаки хакери КНДР здійснюють під керівництвом Генерального бюро розвідки країни.

Пхеньян завжди відкидав подібні звинувачення: північнокорейські ЗМІ заявляють, що країна не має ніякого стосунку до атак на криптовалютні біржі і тим більше не підтримує хакерів.

Однак США і Сеул вважають, що в армії КНДР служать «від 20 до 30 елітних кібер-диверсантів», що спеціалізуються на крадіжках криптовалют у криптобірж.