Вийшло оновлення гаманця Beam Clear Cathode 3.1

Протокол MimbleWimble прагне вирішити деякі проблеми, пов'язані з масштабованістю і конфіденційністю. Це досягається за допомогою рішення другого рівня Lightning Network, розробленого на основі блокчейна Bitcoin.

Нещодавно, завдяки новому оновленню гаманця Beam (Clear Cathode 3.1), були введені транзакції Laser Beam і нові функції.

Протягом декількох років до запуску MimbleWimble, в 2016 році, протокол був протестований анонімним розробником. Завдяки своїй криптографії, на основі еліптичних кривих, він може використовувати набагато коротші ключі, ніж інші види криптографії, що вимагає лише 10% від обсягу сховища, яке потрібно для блокчейну Bitcoin.

Масштабованість і конфіденційність є ядром цього протоколу.

Завдяки оновленням, випущеним 16 вересня, і використанню протоколу MimbleWimble, ця версія Clear Cathode здатна внести кілька поліпшень в гаманець Beam:

  • Можливість відновити будь-який гаманець;
  • Введено кілька мов;
  • Удосконалено рішення для невеликих мобільних екранів.


Реалізація для Beam, в порівнянні з реалізацією Grin, передбачає велику простоту використання і, отже, поліпшений користувацький інтерфейс.

Найчастіше, коли користувачі здійснюють покупки з використанням Bitcoin (BTC) або інших криптовалют, процес виглядає досить громіздким. Мало хто хоче чекати 10 хвилин, поки блок буде видобутий і транзакція підтвердиться. Рішення Laser Beam усуває багато проблем.

Розглянемо на прикладі, як це працює:

Аліса щодня купує каву в барі, де працює Боб. Вона могла б щодня здійснювати транзакції в Beam, але це незручно через час підтвердження транзакцій, з врахуванням особливостей протоколу Proof of Work (PoW). Ось тут і стане в нагоді Lightning Network: в перший день місяця між Алісою і Бобом відкривається канал (з ідентифікатором); щоранку Аліса посилає Бобу через цей канал криптовалюту.

Поки канал не закритий, транзакції не записуються в блокчейн. Щоб закрити канал, досить включити в останню транзакцію відповідний запит. Що станеться, якщо Аліса вирішить закрити канал заздалегідь без дозволу Боба? Завдяки хардфорку Beam, який відбувся 15 серпня, ця проблема вирішена і закриття стало можливим.

У цьому відео показується, як працюють транзакції Laser Beam.