Нові ASIC-майнери X16R підвищили хешрейт Ravencoin

В останні тижні хешрейт відомої криптовалюти Ravencoin отримав величезний сплеск, подвоївшись всього за декілька днів. Причиною тому став випуск нової серії ASIC'ів для майнінгу на алгоритмі Ravencoin PoW X16R.

Точніше кажучи, це перші ASIC-майнери, які офіційно продаються, здатні майнити цю криптовалюту, враховуючи, що PoW Ravencoin початково вважається ASIC-Proof (несприйнятливим або стійким до видобутку за допомогою ASIC).


Монета була створена на початку 2018 року, щоб запропонувати GPU-майнерам новий PoW, нечутливий до ASIC, який, в той час, дебютував у Monero, а кілька місяців по тому у ZCash і Ethereum.

У серпні, для обмеження роботи ASIC, група Ravencoin оголосила про свій намір оновити PoW до варіанту X16Rv2, щоб виключити, нехай і тимчасово, безліч активних ASIC'ів з криптовалютної мережі.

Очікується, що форк відбудеться в жовтні наступного року, але, ймовірно, буде пізно, оскільки китайські ASIC X16R вже контролюють більшу частину хешрейту, що збільшує ризик атаки 51%.

ASIC-майнер OW1 Miner, недавно анонсований в Китаї, являє собою рішення практично невідомої компанії, проте вже доступний для покупки у кількох продавців на Alibaba і Aliexpress. Його ціна становить від $800 до $1000 за одиницю, в той час, як заявлений роздрібними торговцями хешрейт на X16R становить близько 182 Mh/s при споживаній потужності 1400 Вт/год.

З точки зору продуктивності, пропонований цим ASIC'ом хешрейт не такий високий, так як найбільш-потужна відеокарта для майнінгу на ринку Nvidia RTX 2080 Ti забезпечує до 30 Mh/s зі споживанням близько 180 Вт.

В результаті ефективність запропонованого рішення не настільки відрізняється від показників кращих відеокарт на ринку, швидше за це, сильною стороною є ціна. Новий ASIC коштує дешевше, ніж одна відеокарта RTX 2080 Ti, яка продається майже за €1200.

Крім того, як повідомляється на сайті виробника, пристрій можна використовувати для майнінгу на алгоритмах X16R, таких як X16S, X16RT і X16R.

Ця особливість означає функціональну компоновку, більш схожу на серію FPGA (програмована логічна інтегральна схема), а не на ASIC для цього PoW, з огляду на відносно низьку продуктивність в Ват і здатність добувати десятки різних монет.

Поки невідомо, чи буде цей пристрій підтримувати новий PoW від Ravencoin, який представить нову функцію хешування в X16R. Якби цей пристрій складався зі справжніх FPGA, то простого оновлення прошивки було б достатньо для майнінгу Ravencoin після жовтневого форку.


Також з Китаю просочилися чутки про інший ASIC, який забезпечив би хешрейт для майнінгу Ravencoin, близький до 680 Mh/s, зі споживанням всього 800 Вт, що значно перевищує ефективність майнера OW1.

Мова йде про пристрій SKC Miner Turing R1, орієнтовна ціна якого становить від $1500 до $2000, хоча, на даний момент, він недоступний для покупки, що породжує сумніви в існуванні такого майнера.