Розробка нових ASIC-майнерів для Ethereum і Ethereum Classic виходить на фінальну стадію

Після дев'ятимісячної затримки і $3.8 млн. інвестицій, китайська майнінгова компанія Linzhi нарешті готова випустити свою першу партію нових ASIC-майнерів для Ефіріума і Ethereum Classic.

Компанія повідомила про замовлення необхідних компонентів від тайванської компанії TSMC, які дозволять Linzhi випустити близько 200 ASIC-майнерів для тестування. Ці майнери повинні показати заявлену компанією ефективність роботи з алгоритмом Ethash, який використовується в Ефіріумі і Ethereum Classic. У разі успішного тестування буде запущено масове виробництво.

У мережі Ефіріума щороку майниться приблизно 5 млн. ETH (близько $800 млн. за сьогоднішнім курсом). У мережі Ethereum Classic щорічно видобувається близько 9 млн. ETC на суму понад $60 млн.

Компанія Linzhi була заснована в лютому 2018 Чень Міном, колишнім технічним директором в майнінговій компанії Canaan Creative, яка виробляє Bitcoin-майнери Avalon. У коментарях Чень сказав, що його компанія повністю фінансувалася за рахунок його власних коштів ($3.8 млн).

У вересні 2018 року компанія оголосила про плани по випуску ASIC-майнерів для Ethash. Цільові специфікації для нових майнерів були встановлені на рівень 1400 MH/s при енергоспоживанні 1 кВт/год. Для порівняння, відеокарта GTX TitanV 8 від Nvidia, яка в даний час є однією з найбільш прибуткових GPU для алгоритму Ethash, показує 656 MH/s при енергоспоживанні 2.1 кВт/год (згідно з даними F2pool).

При поточній ціні Ethereum ($180) і складності мережі, а також з розрахунку вартості електроенергії $0,04 за кВт/год, кожна відеокарта GTX TitanV 8 буде приносити добовий прибуток в розмірі $7.35. Якщо майнити ETC на тій ж GTX TitanV 8, який торгується за нижчою ціною і має меншу складність майнінгу, в порівнянні з ефіром, то щоденний прибуток все одно буде близько $6.70.

З моменту анонсу своїх планів Linzhi витратила майже весь свій капітал на дослідження і розробку нового ASIC-майнера (над яким працювало 12 осіб), а також на замовлення першої партії компонентів TSMC. Раніше компанія заявляла про плани зробити замовлення першої партії ще в грудні - зразки мали бути готові в квітні, а серійне виробництво почалося б в червні. Говорячи про затримку, Чень сказав: «Ми недооцінили складність розробки і час, необхідний для створення команди та забезпечення працездатності компанії. Ми сподіваємося, що далі зможемо рухатися за графіком, згідно з яким тестові зразки будуть випущені 12/2019, а серійне виробництво стартує 02/2020».

Одним з можливих ризиків для бізнесу компанії є те, що спільнота Ефіріума раніше проголосувала за активацію так званого алгоритму ProgPow, який повинен усунути ASIC-майнери, хоча час активації цього алгоритму ще не визначено (в кінці кінців, розробники Ефіріума хочуть перейти від алгоритму консенсусу Proof-of-work до Proof-of-Stake, який повністю виключить майнінг). Відповідаючи на запитання, чи є у Linzhi який-небудь запасний план на випадок, якщо відбудеться активація ProgPow, Чень сказав, що компанія більше розраховує на спільноту Ethereum Classic, додавши: «Наш план полягає в тому, щоб зосередитися на майнінгу ETC. Буде добре, якщо ETH залишиться як варіант. У спільноті Ефіріума з приводу ProgPow все ще є деяка невизначеність. В даний час ми не розглядаємо ETH як потенційний ринок, тому мене це не особливо хвилює».

Хоча Чень ще не назвав остаточну ціну на ASIC-майнери (які планують продавати за попередніми замовленнями), він зазначив, що хоче забезпечити період окупності в чотири місяці для окремих майнерів з відносно невеликими замовленнями.

«Це наші зусилля і внесок в ідею децентралізації», - сказав Чень, додавши: «Наші продажі в першу чергу будуть спрямовані на географічний розподіл з невеликою "зворотною знижкою" на великі замовлення - це значить, що за великі замовлення клієнти будуть платити більше».