Німецька поліція закрила Cyberbunker 2.0, списаний бункер НАТО, де розташовувалися сервери ринку даркнету, в якому, серед іншого мала обіг криптовалюта.

Німецька поліція заарештувала «Кібербункер 2.0»

Бункер, захований в Мозелі, в місті Трабен-Трарбах, містив безліч історій про сервери, а також «кошти на суму 41 мільйон доларів, прив'язані до ринків даркнету», згідно досліднику безпеки Брайану Кребсу, який відзначає:

Неймовірно, але принаймні для двох з обвинувачених у цій схемі чоловіків це був їхній другий хостинговий бізнес, заснований в існуючому бункері, який був підданий рейду поліцейських і закритий з метою припинення незаконної діяльності в інтернеті.


Поліція також провела обшуки в подібних місцях у Нідерландах, Польщі та Люксембурзі в зв'язку з діяльністю бункера. Бункер представляв кілька ринків даркнету, включаючи шахрайський сайт про фінанси «Wall Street Market», портал про наркотики «Cannabis Road» і «Orange Chemicals» - ринок синтетичних наркотиків.


Поліція вважає, що бункер належав Герману Йохану Ксенту і Свену Кампхуісу, двом хакерам, які спочатку управляли аналогічним бункером в Нідерландах. Після пожежі, спричиненої вибухом в лабораторії екстазі, вони втратили здатність керувати своїми серверами в Нідерландах і їм довелося закрити свій перший бункер. Далі хакери переїхали в новий Cyberbunker в 2013 році.