26 вересня Bitcoin в черговий раз обвалився нижче позначки в $8000. Зниження ціни відбулося на тлі того, що спікер Палати представників, Ненсі Пелосі, ініціювала процедуру імпічменту, відсторонення президента США Дональда Трампа від влади. За її словами, Трамп порушив положення Конституції США під час телефонної розмови з українським президентом Володимиром Зеленським (бесіда відбулася 25 липня).

25 вересня Білий дім оприлюднив текст розмови. З нього випливає, що Трамп схиляв Зеленського почати розслідування проти свого головного політичного опонента, колишнього віце-президента, Джо Байдена.


За словами Трампа, в той період, коли Байден обіймав пост віце-президента, при Обамі, члени його команди могли «допустити фінансові зловживання». «Коли син Байдена залишає Україну з мільйонами доларів, це корупція», - пояснив голова Білого дому. У квітні 2014 року син Джо Байдена, Хантер, увійшов до складу ради директорів однієї з найбільших українських газових компаній, Burisma Holdings, і покинув цю посаду через п'ять років, на початку 2019-го. За деякими відомостями, син віце-президента США отримував зарплату в розмірі $50 тис. доларів на місяць, а всього за п'ять років на належний йому рахунок в одному з банків США Burisma Holdings перерахувала $3,1 млн.

Як вказує Трамп, батько Хантера, Джо Байден, наполіг на звільненні генерального прокурора України Віктора Шокіна, який займався розслідуванням можливих корупційних зв'язків Хантера в Україні. Для цього Байден, як стверджує Трамп, вдався до шантажу, погрожуючи, що в іншому випадку США можуть відкликати гарантії по кредитах Києву на суму в $1 млрд. Сам Байден-старший не заперечує епізод з вимогою звільнити генпрокурора, але пояснює вимогу корумпованістю Шокіна.

Оригінальну версію, в зв'язку з цими подіями, висунув російський економіст Владислав Гінько, викладач Інституту економіки природних монополій Російської академії народного господарства і державної служби при президенті РФ.

На його думку, нинішнє зниження ціни Bitcoin пов'язано з тим, що люди з команди Байдена вирішили терміново конвертувати приналежні їм Bitcoin'и в фіат, намагаючись приховати їх сумнівне походження.

Гінько, зокрема, написав:«Bitcoin почав валитися з того моменту, як деякі люди з команди Байдена поспішили розпродати свої Bitcoin'и, намагаючись приховати сліди брудних оборудок. Криптовалютами з ними розплатилися за те, що вони покривали велику корупцію в Україні. Але я за ними стежу».

Гінько не привів підтверджень цієї версії, пославшись на те, що ці конфіденційні відомості він передав безпосередньо команді Трампа:

«Демократи розкручують тему про тиск Дональда Трампа на Україну, оскільки їм хотілося б приховати правду, з'ясуванням якої я займаюся роками, - про корупційні угоди команди Байдена в Україні, завдяки яким дехто отримав з України мішки готівки. Я передав ці матеріали команді Трампа».

Поки складно прогнозувати, чим закінчиться ця брудна історія. Як написала 26 вересня впливова американська газета Washington Post, «імпічмент Трампа майже неминучий - масштаби скандалу розрослися настільки, що зупинити процес усунення американського президента від влади буде непросто».

Сюжет явно отримає розвиток; залишається почекати, поки в пресі не спливуть відомості про відмивання грошей через Bitcoin'и, які Гінько нібито передав господареві Білого дому.