Міністерство цифрової трансформації планує легалізацію криптовалют в Україні. Про це 27 вересня на презентації бренду «Держава в смартфоні» повідомив Олександр Борняков, майбутній заступник голови міністерства.

В ході презентації віце-прем'єр-міністр і міністр цифрової трансформації, Михайло Федоров, представив команду і цілі нового міністерства, яке повинно перетворити Україну в «державу в смартфоні».

Україна планує легалізацію криптовалют

У презентації, яка транслювалася в прямому ефірі, взяли участь голова Верховної Ради, Дмитро Разумков, міністр фінансів, Оксана Маркарова, і інші члени уряду, а також народні депутати і представники IT-сфери.

Борняков підкреслив, що криптовалюти зараз в Україні не заборонені, але і офіційного статусу у них немає. «Люди, які займаються цим (криптовалютами), повинні вийти з «сірої зони» і почати платити податки», - заявив представник Мінцифри.

За словами Борнякова, в разі легалізації держава зможе заробляти на криптовалютному трейдингу.

Крім того, однією з цілей Міністерства цифрової трансформації є синхронізація цифрової інфраструктури України з цифровою інфраструктурою світу. Борняков зазначив, що з цією метою в Україні планують запустити платіжні системи PayPal, ETSY і Stripe.