Не розповідай про свої BTC або будеш стрибати з балкону

Сумний досвід норвезького мільйонера і багатьох інших показує, що ні в якому разі не варто публікувати інформацію про свої криптоактиви, особливо, якщо ти багатий.

Грабіжникам важко відмовити у вимозі надати паролі до Bitcoin-гаманця, особливо, коли в їх руках дриль, рушниця або розпечена праска.

В ході судового розгляду стали відомі подробиці про жахливий напад на мультимільйонера 14 травня цього року в його будинку в Осло.

Bitcoin-трейдер встиг всім розповісти про свої успіхи, при цьому він особливо не замислювався про особисту безпеку, через що одного разу ніс до носа зіткнувся з людиною з рушницею.

Згідно з повідомленням Генеральної прокуратури Осло, передбачуваний зловмисник проник в квартиру і загрозливо вимовив: «Лягай або я буду стріляти».

Замість того, щоб розлучитися зі своїми Bitcoin'ами, мільйонер, проявивши безрозсудну зневагу до власного здоров'я, швидко вибіг на балкон і стрибнув вниз, пролетівши два поверхи.

Невідомо, які травми він отримав, але його представники відмовилися від коментарів, побоюючись подальшої уваги з боку ЗМІ.

Потерпілий працює в криптоіндустріі вже майже десять років, звіти його компанії показують, що його стан оцінюється вище $100 млн крон або близько $11 млн.

Адвокат передбачуваного нападника відкидає звинувачення, наступне слухання в суді заплановано на 17 жовтня. І це зайвий раз підтверджує небезпеку публічного розкриття даних про криптовалютні активи.

На відміну від фіатних грошей, які зазвичай зберігаються в банку або інвестуються, до Bitcoin-активів можна отримати доступ і вивести їх з гаманця власними руками заляканої погрозами жертви.

За цей час ЗМІ повідомляли щонайменше про 51 злочин з вимаганням криптовалют, хоча по факту їх напевно більше.

В Індії банда злочинців викрала і катувала протягом двох тижнів продавців криптовалют, зажадавши за їх звільнення 80 Bitcoin'ів. Своїх жертв вони заманили на зустріч інформацією про продаж BTC зі знижкою.

У листопаді минулого року Bitcoin-трейдера з Лансер в Південній Африці запросили виступити з доповіддю про криптовалюти на публічному заході. Замість цього його накачали наркотиками, роздягли і катували гарячою праскою, вимагаючи від нього пароль до Bitcoin-гаманця.

Отримавши серйозні опіки по всьому тілу, в кінці кінців він здався і віддав злочинцям 900 000 південноафриканських рандів (близько $70 000).

Як ми бачимо, мають рацію ті, хто дотримується принципу «гроші люблять тишу».