В кінці минулого тижня хешрейт мережі Bitcoin продемонстрував новий максимум, досягнувши 94 екзахеш в секунду (EH/s).

Черговий рекорд був зафіксований сервісом Blockchain минулої неділі, 8 вересня. До цього обсяг обчислювальних потужностей, використовуваних для видобутку BTC, за сім діб підскочив відразу на 25%, наблизившись до 90 EH/s 4 вересня.


На думку спостерігачів, якщо тенденція збережеться, то вже в найближчі дні хешрейт може досягти 100 EH/s. Варто зазначити, що мережа найбільшої цифрової валюти зміцнюється завдяки зростаючій активності Bitcoin-майнерів.

Протягом практично всієї другої половини минулого року хешрейт BTC знижувався через те, що майнери виходили з видобутку монети, яка падала в ціні.

В цьому році відновлення курсу Bitcoin спровокувало збільшення прибутковості Bitcoin-майнінгу і посприяло розширенню обсягу обчислювальних потужностей.Один із затятих прихильників BTC, Макс Кайзер, не залишився в стороні від цієї події і написав у Твіттері, що зростаючий хешрейт Bitcoin завдає нищівного удару по фіатних валютах. При цьому, вплив найбільшого цифрового активу буде зміцнюватися і далі, вважає експерт.