Запуск Bitcoin-ноди повинен бути простим

Bitcoin-ноди містять повну інформацію про всі блоки в мережі, а також загальну кількість транзакцій в цих блоках. Вони служать відправною точкою для перевірки історії транзакцій, тому їх часто називають точною копією блокчейну.

Спеціальних стимулів для запуску ноди немає, майнери, які ними управляють, роблять це для забезпечення децентралізації та захисту мережі.

Згідно з даними Bitnode, в світі налічується 9 277 активних повних нод, найбільша кількість з яких знаходиться в США. Ось схема розподілу нод по всьому світу:


Ці повні ноди відповідають за поширення блокчейну на всі інші ноди мережі, що підтримують блокчейн. Налагодження та запуск повної ноди може бути складним і дорогим завданням, оскільки для цього потрібно майже 200 гігабайт на вашому комп'ютері, а витрати на електроенергію можуть становити від $5 до $20 в місяць.

Налаштування ноди - довге і виснажливе завдання, яке включає в себе безліч технічних етапів, пропуск навіть одного з них може викликати збій.

Директор з розвитку бізнесу в Kraken, Ден Хелд, зауважив, що запуск Bitcoin-ноди, який не дає будь-якого економічного стимулу, не повинен бути складним процесом з 20 кроків.

Він переконаний, що будь-який процес повинен бути відносно простим і цей випадок не виняток.